DÜNYA EĞİTİM DANIŞMANLIK

Adresimiz

Hacı Halil.Mah. Çeşme cad.Akün iş Merkezi No:35/5 Gebze-KOCAELİ

0262 6449261

Mobil :0539 6437336

Pazartesi - Cuma: 9:00 - 18:00

PAZAR-KAPALI

Üniversite Onaylı

Üniversite Onaylı

Ekskavatör Operatörlüğü Eğitimi Sertifikası

 

Kazıcı – Yükleyici (Ekskavatör) İş Makinesi Operatörü Kimdir?

Ekskavatör Operatörü; Kazıcı – Yükleyici (Ekskavatör) Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, Kazıcı – Yükleyici (Ekskavatör) Tipi İş Makinesinin  çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen Operatörlük Belgesine sahip nitelikli kişidir.

Kazıcı – Yükleyici (Ekskavatör) Tipi İş Makinesi Kurs Programı 02/03/2020 tarih ve 6 sayılı karar ile çerçeve programı kabul edilmiştir.
Yeni çıkan İş Sağlığı ve Kanun kapsamında BekoLoder Kullanıcıları Kazıcı – Yükleyici (Ekskavatör) Tipi İş Makinesi Operatörlük Belgesi almak zorundadır.
İş Güvenliği Uzmanları’da firmalarda Risk değerlendirme yaparken Ekskavatör kullanıcılarının Operatörlük Belgesi almak zorunda olduğunu söylemektedir.
Çalışma Bakanlığından gelen İş Müfettişleri’de Ekskavatör kullanıcılarına Operatörlük Belgesi sormaktadır.
Kiralık bir Ekskavatör varsa kiralamak istediğiniz firma, şantiye size Ekskavatör Operatörlük Belgesi sormaktadır.
Karayolunda hareket eden Bekoleder kullanıcıları’da Karayolu Trafik Mevzuatı gereği Ekskavatör Operatörlük belgesi almak zorundalar.
Ekskavatör Operatörü; Üniversite  ve e-Devlet onaylı  Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.
Karayolları Trafik Kanunu Madde 36’da; Motorlu araçların, Sürücü belgesi olmayan kişiler tarafından karayollarında sürülmesi ve sürülmesine izin verilmesi yasaktır.

Kazıcı – Yükleyici (Ekskavatör) Operatörlük Kursuna Bavuru Yapmak İçin Gerekli Şartlar ve Hazırlanması Gereken Evraklar;

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi; Yaş şartı: 18 yaşını bitirmiş
 • Öğrenim Belgesi; Öğrenim şartı: En az ilköğretim okulu mezunu (1997 yılından önce mezun olanların ilkokul mezunu) olmak,
 • Ekskavatör aracını kullanımını bilmek

****ÖNEMLİ NOT .Bu  sertifika bu işi belenlere üniversite tarafından  düzenlenerek verilmektedir fiziki bir Eğitim yoktur. Sınav karışlığı Üniversite tarafından belgelendirme düzenlenmektedir.

 

Örnek sertifika

 • Eğitim Süresi :Eğitim En az 40 saat olup süre Üniversite tarafından belirlenmektedir.

     E-Devlet’te sorgulanabilen

  Üniversite Onaylı

  Resmi başarı sertifikası

  Uluslararası Sertifika

   Süresiz Sertifika

  Nasıl katılırım ?Devamını oku

   

Eğitim Özellikleri

 • Eğitimler 0
 • Quizzes 0
 • Süre 10 weeks
 • Yetenek seviyesi All levels
 • Language Türkçe
 • Students 0
 • Sertifika No
 • değerlendirmeler Yes

Müfredat

Müfredat

Herkes Katılabilir

Herkes Katılabilir

Reviews

Reviews