DÜNYA EĞİTİM DANIŞMANLIK

Adresimiz

Hacı Halil.Mah. Çeşme cad.Akün iş Merkezi No:35/5 Gebze-KOCAELİ

0262 6449261

Mobil :0539 6437336

Pazartesi - Cuma: 9:00 - 18:00

PAZAR-KAPALI

Üniversite Onaylı

Üniversite Onaylı

Kuaförlük Ustalık Sertifikası

 

Kuaförlük Ustalık Sertifikası, Bay-Bayan kuaför dükkanı açmak isteyenler için yaygın meslek unsurlarından biridir. Kuaför dükkânı açabilmek için ise Bay-Bayan kuaförlüğü belgesi gereklidir. Bu tanımlanmış belge meslek erbabının yönetmeliklere uygun olarak çalışmasına olanak sağlar. Aynı işletme içinde kalfalık ve ustalık görevi yürüten bireyler vardır

ış görünüm herkesin önem verdiği bir konudur. Dolayısıyla güzel görünmek için kuaförleri tercih eden kişi sayı çoğunluktadır. Kuaförlerin alanlarında uzman olmaları da iş yeri profesyonelliği açısından oldukça önemlidir. Çünkü bu meslekte herhangi bir ihmal veya acemilik insanların yaralanmasına veya ciddi cilt sorunlarına sebep olabilmektedir. Bu yüzden bir işletmenin kendisini ustalık konusunda kanıtlaması şarttır. Kuaförlük ustalık sertifikası bu konuda geçerliliğini koruyan ve güven veren bir belgedir.

Kuaförlük Ustalık Belgesi Nedir?

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’nda bu belge açıkça tanımlanmıştır. Usta, herhangi bir meslek için gerekli olan bilgi, beceri ve pratik deneyimi edinmiş ve bunları iş hayatında kabul edilen standartlarda mal ve hizmet üretimi çerçevesinde başarıyla uygulayan işçi olarak tanımlanır. Bir kişinin bu belgeye sahip olması onu alanında kabul görülmüş bir profesyonel yapar. Bu belgenin iki türü vardır:

 • Erkek Kuaförlüğü Belgesi
 • Kadın kuaförlüğü sertifikası

Görüldüğü üzere bu sertifika iki farklı alanda sunulmaktadır. Bunun sebebi ise kadın ve erkek kuaförlüğünde yapılan işlemlerin farklı uzmanlık alanlarına tekabül etmesidir. Bir kişiye her iki alanda tek bir sertifika vermek olumsuz sonuçlar doğurabilir. Fakat kişi kendisini her iki alanda da kanıtlamış ise bu iki belgeden de yararlanabilir.

Kadın Kuaförlüğü Sertifikası

Sertifikalar bir alanda yeterliliğin kanıtlanması için sunulan belgelerdir. Kadın kuaförlüğü sertifikası da bunlardan birisidir. Bu belgeyi alan kişi kadın kuaförlüğü alanında uzmanlık kazanmış demektir. Saç kesiminden renklendirmesine daha pek çok alanda yetki sahibi olmaktadır. Kurumumuzun online eğitimi ile sizler de kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Online kurslarımıza katılmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bunun haricinde sitemizde bulunan başvuru formunu eksiksiz doldurup bizlere iletmeniz de yeterli olabilir.

Erkek Kuaförlüğü Belgesi

Adından da anlaşıldığı üzere erkek kuaförlüğü üzerinden uzmanlaşan kişilere verilen belgedir. Bu belge sayesinde kendi berberinizi açabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir saç sakal kesimi, şekillendirme, bakım ve renklendirme gibi erkek kuaförlerinden bulunan tüm işleri gerçekleştirme hakkına sahip olursunuz. Erkek kuaförlüğü belgesi ve kuaförlük kalfalık belgesi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede tüm belgeler ve sertifikalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bizlerle iletişime geçerek cevap bulamadığınız sorular hakkında yardımcı olabiliriz.

Kuaförlük Belgesi Nasıl Alınır?

Günün modasına ve kişinin zevkine uygun bir saç modeli oluşturan, renklendiren ve bakımını yapan kişiye kuaför denilmektedir. Bu meslek oldukça ciddi işlerin yapıldığı yerdir. Bilinçsiz ve deneyimsiz bir kuaför, insanların sağlığını doğrudan tehlikeye atabilir ve yaralanmalara ve ciddi kalıcı sorunlara neden olabilir. Bu bağlamda işi yapmak isteyen kişinin bir kuaförlük ustalık belgesi alması en önemli önceliği olmalıdır.

Pek çok insan güzellik uzmanı veya kuaförlük belgesi nasıl alınır? sorusunu yöneltmektedir. Online eğitim sertifika olarak pek çok alanda sertifika eğitimi sunmaktayız. Bu hizmetimiz sayesinde alanında uzman kuaförler yetiştirmekteyiz. Kurumumuz online eğitimleri ile sizlere kaliteli hizmet vermekten mutluluk duymaktadır. Bu eğitimin online olması sayesinde pek çok alanda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kurumumuzda gerekli eğitimi aldıktan sonra Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sınava tabi tutulmaktasınız. Bu sınavı geçerseniz, bir kuaförlük sertifikası alabilirsiniz. Sonucunda ise kendi işletmenizi kurabilir, burada alanınızda profesyonelce çalışabilirsiniz.

Kuaförlük Belgesi Amaçları

Kuaförlük bir sanat dalıdır ve bu sanatı icra eden kişiye kuaför denir. Kuaförlük sertifikası eğitimimizin amacı, programımıza katılan öğrencilerimizin;

 • Saç Kesimi
 • Saç Yıkama
 • Saç Bakımı
 • Saçın Şekillendirilmesi
 • Saç renklendirme işlemi

Bu gibi konularında eksiksiz ve sektör odaklı online eğitim almaları, uzman olmalarını sağlamaktır. Online Eğitim Sertifika Merkezi olarak her alanda deneyimli ve yenilik yapabilen kuaförler yetiştiriyoruz. Kuaförlük programımızdan mezun olan öğrencilerimiz, kozmetik ve güzellik sektörünün bu sektöründe rakiplerinin önüne geçerek çalışmaya hazırlanırlar. Geniş mezun ağımız ve kariyer eğitimindeki referanslarımızla sektörün bir adım önündeyiz.

İş Yeri için Sadece Kuaförlük Belgesi Yeterli midir?

Kurumumuz aracılığı ile kaliteli ve verimli bir eğitim almanız mümkündür. Fakat bu eğitim sonrasında elde edeceğiniz belge kendinize ait kuaför salonunuzu işletmeniz için pek de yeterli değildir. Çünkü iş yeri açabilmek için bu alanda eğitim almış, esnaf ve ustalık belgesine sahip olmak gerekiyor. Gittiğiniz hemen hemen her iş yerinin duvarında usta her zaman resim çerçevesine ustalık belgesini ve ustalık belgesini asar. Kuaförlük eğitimi sonunda alacağınız ustalık sertifikası, bu tür hizmetlerde çalışmanıza olanak sunar.

Kimler Katılabilir

Kişisel ve Mesleki Gelişim ile ilgilenen tüm sektör çalışanları ve öğrencileri programa katılım sağlayabilmektedir.

****ÖNEMLİ NOT .Bu  sertifika bu işi belenlere üniversite tarafından  düzenlenerek verilmektedir fiziki bir Eğitim yoktur. Sınav karışlığı Üniversite tarafından belgelendirme düzenlenmektedir.

 

Örnek sertifika

Belgeler Üniversite onaylıdır .Belge veya sertifikalar olup Özelde ve Kamuda geçerlidir. TALEP HALİNDE YURTDIŞI İÇİN HAZIRLANIR

NASIL KATILIM 

1 .Sertifika Eğitimine kayıt olmak veya sertifika talep etmek için bir sonraki gönderi ile iletişim geçin

2. Bilgileriniz teyit edildikten sonra sistem kayıt işleminiz alınacaktır.

3. Meslekle ilgili Eğitim paneli giriş bilgileri ve Şifre SMS olarak cep kullanımı bildirilecektir.

4. Cep içeriğindeki bilgilerle eğitim paneline giriş yapın ve eğitime başlayın.

5. Eğitim sonunda online sınavı tamamlamanız durumunda bir sonra işlem olarak Mesleki sertifikanız veya Belgeniz ile ilgili Üniversite tarafından tanzim edilecektir.

6. Üniversite tarafından tanzim edilen sertifika veya Belgeler E-Devlet sisteminizde anında zarar görmezsiniz. Belge talep edilmesi durumunda tarafınıza gönderilecektir.

Eğitim Özellikleri

 • Eğitimler 0
 • Quizzes 0
 • Süre 10 weeks
 • Yetenek seviyesi All levels
 • Language English
 • Students 1
 • Sertifika No
 • değerlendirmeler Yes

Müfredat

Müfredat

Herkes Katılabilir

Herkes Katılabilir

incelemeler

incelemeler