DÜNYA EĞİTİM DANIŞMANLIK

Adresimiz

Hacı Halil.Mah. Çeşme cad.Akün iş Merkezi No:35/5 Gebze-KOCAELİ

0262 6449261

Mobil :0539 6437336

Pazartesi - Cuma: 9:00 - 18:00

PAZAR-KAPALI

Üniversite Onaylı

Üniversite Onaylı

Robotik Kodlama  Sertifika

Dijitalin dünya çapında kuralları yeni baştan yazdığı 21. yüzyılda maker hareketi (teknolojiyi kullanarak kendin yap) yaygınlaştı ve robotik kavramı daha çok gündeme gelmeye başladı. Robotik, çok disiplinli bir bilim dalı; robotik kodlama ise kodlar aracılığıyla çeşitli talimatlar vererek bir sistemi akıllı hale getirmektir.Robotik kodlama eğitimi tarafından verilen robotik kodlama eğitimi de çocuklar için kodlama öğrenmeyi kolaylaştırır.

Dijital kültürün ortak dili haline gelen kodlama, makinelerin çalışma sistemini anlamaya yardımcı olur. Çocuklar için robotik kodlama öğrenmek dijital dünyaya adım atmak için hazırlık yapmak anlamına gelir.

Robotik kodlama eğitimine katılan çocuklar bilişim teknolojileri, robotik ve kodlama hakkında bilgi sahibi olur.

Temel düzeyde kodlama eğitimi yeni nesil çocukların sosyal medya gibi platformlarda zaman kaybetmeyip bilgisayar başında geçirecekleri süreyi anlamlı kılar. Robotik kodlama eğitimi sayesinde çocuklar problem çözme becerisi, analitik düşünme becerisi kazanır. Küçük yaştaki çocuklar hayal gücü ve eğitimdde öğrendikleri sayesinde yaratıcılığını geliştirebilir.

Robotik kodlama eğitimi , küçük yaşlarda “çok üretim az tüketim” mantığını kazandırır. İnce motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. Çocukların Fen Bilimleri, Matematik gibi derslerinde daha başarılı olmasında da etkilidir.

Alanında başarılı mühendislerin eğitmenliğinde gerçekleştirilen robotik kodlama sertifika programı uzaktan eğitim olarak da verilir. Online kodlama eğitimi, dünyanın en iyi teknik üniversitesi kabul edilen MIT – Massachussets Institude of Technology tarafından geliştirilen dünyanın en iyi kodlama programı olan Scratch Programı ile gerçekleştirilir.

Robotik kodlama dersi, dünyanın en çok tercih edilen programları Code.Org ve Code.Monkey ile verilir. Bu sayede mantıksal sırayla problem çözülür.

Kimler Katılabilir?

Robotik kodlama sertifika eğitim programı küçük yaşta çocuklara pek çok açıdan avantaj kazandırır. Robotik kodlama faydaları ebeveynler için cezbedicidir. Robotik kodlama eğitimi, hem çocuklarıyla birlikte zaman geçirmek hem de kodlama ve robotik öğrenmek isteyenler ebeveynlerin talep gösterdiği bir eğitimdir.

Robotik kodlama eğitimi okul öncesi çocuklar ve ebeveynlerinin yanı sıra şu kişiler için de fayda sağlar:

 • Eğitmenler
 • Farklı branşlardaki eğitmenler
 • Uzmanlık kazanmak isteyenler
 • Üniversite öğrencileri
 • Robotik kodlama eğitmenliği kariyer hedefi olanlar

Robotik kodlama eğitimlerine katılım için mezuniyet ön şartı yoktur. Kişisel gelişime önem veren, yazılım dünyasına adım atmak isteyen veya çocuklarına robotik öğrenmesi konusunda destek olmak isteyen ebeveynler robotik kodlama kursu serfika programına katılarak eğitim alabilir.

****ÖNEMLİ NOT: Eğitim dokümanı Mevcut olup talep edilmesi halinde  adayların mail adreslerine ulaştırılmaktadır.

Örnek sertifika

Eğitim Süresi :Eğitim En az 40 saat olup süre Üniversite tarafından belirlenmektedir.

   E-Devlet’te sorgulanabilen

Üniversite Onaylı

Resmi başarı sertifikası

Uluslararası Sertifika

 Süresiz Sertifika

Nasıl katılırım ?Devamını oku

 

Eğitim Özellikleri

 • Eğitimler 0
 • Quizzes 0
 • Süre 10 weeks
 • Yetenek seviyesi All levels
 • Language Türkçe
 • Students 0
 • Sertifika No
 • değerlendirmeler Yes

Müfredat

Müfredat

Herkes Katılabilir

Herkes Katılabilir

Reviews

Reviews